Vajza që humbi buzëqeshjen

1,000 L

Kloja është një vajzë me imagjinatë të madhe, me zemër të madhe dhe me një buzëqeshje edhe më të madhe. Por, kur një ditë të tmerrshme ajo zgjohet dhe zbulon se i ka humbur buzëqeshja, niset që ta gjejë atë dhe përfundon në një aventurë të jashtëzakonshme me ca miq krejt të pazakontë…

Kloe Gjata ka humbur buzëqeshjen. Ajo nuk lë vend pa e kërkuar. (Poshtë jastëkut. Poshtë shtratit. Poshtë hundës së vet. Natyrisht.) Ajo provon çdo gjë që buzëqeshja t’i rikthehet. (Pankekët që i pëlqejnë jashtë mase. Gjyshen e dashur. Gazmoren e preferuar. Natyrisht.)

Por duket sikur asgjë nuk po funksionon! Deri kur një natë ndodhi diçka krejtësisht e magjishme dhe Kloja u gjend në një aventurë përtej kësaj bote…

Kategori: ,

Informacion shtesë

Titulli

Titulli Origjinal

Kategoria

Autori

Shqipëroi

Shtëpia Botuese

Viti

Faqe Nr.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Vajza që humbi buzëqeshjen”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *