Aventurat e Din Pakut dhe shokëve të tij

800 L

Aventurat e DinPakut është shkruar me një dozë të këndshme humori, duke u përballur Ai Që Di shumë: (DinShumi) me Atë Që Di Pak (domethënë DinPakun). Fjalët e reja DinPak e DinShum, si emra njerëzish e si ofiqe e ndajshtime njëherësh, janë edhe krijimtari shqiptare, domethënë kompozita të gjuhës shqipe, sepse në rusisht nuk tingëllojnë ashtu. Me sa duket DinPaku, ky aventurier i të gjitha kohërave, ka për të rritur edhe breza të tjerë në Shqipëri, derisa pëlqehet e lexohet me interes e që të mundëson të duash pastaj shkrimtarin Nosov, librin e tij e plot libra të tjerë. Ky libër është i përshtatshëm për klasën V, VI e VII.

Kategori: ,

Informacion shtesë

Titulli

Titulli Origjinal

Kategoria

Autori

Shtëpia Botuese

Viti

Faqe Nr.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Aventurat e Din Pakut dhe shokëve të tij”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *