Motra e Humbur

(1 shqyrtim nga klient)

1,600 L

Maja, Alli, Stari, Sisi, Tigi dhe Elektra: secila nga gjashtë motrat D’Aplieze ka bërë një udhëtim të jashtëzakonshëm për të zbuluar origjinën e vet, por yjësia e Plejadave nga e cila kanë marrë emrat përbëhet nga 7 yje dhe askush nuk e ka zbuluar ende se kush është dhe ku gjendet motra e shtatë, Meropi. Ndërsa Alli dhe Maja janë në Atlantis, duke ndjekur Elektrën në TV në Koncertin për Afrikën, avokati Xhorxh Hofman mbërrin me një lajm të pabesueshëm: duket se tanimë ka një pistë konkrete për të gjetur motrën e humbur. Me adresën e një vreshti dhe skicën e një unaze me smeralde në formë ylli, fillon një rrugëtim që do t’i çojë motrat anembanë botës: nga Zelanda e Re në Kanada, nga Anglia në Francë dhe më në fund në Irlandë, të bashkuara më shumë se kurrë në misionin për të plotësuar familjen përpara përvjetorit përkujtimor për vdekjen e Pa Saltit. Një kërkim që do t’i vërë në gjurmët e një gruaje që në të vërtetë nuk dëshiron të gjendet…

Gjithnjë e më shumë aventura, gjithnjë më shumë do ta mbani frymën pezull në këtë libër të shtatë të sagës epike të kthyer tashmë në bestseller ndërkombëtar.

Kategori: ,

Informacion shtesë

Titulli

Kategoria

Autori

Shqipëroi

,

Shtëpia Botuese

Viti

Faqe Nr.

1 shqyrtim për Motra e Humbur

  1. Ermira

    Liber shume i bukur. Me ka terheq shume me aventrurat.

Shtoni një shqyrtim

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *