Spiuni që u kthye nga i ftohti

1,000 L

Në hijen e Murit të porsangritur të Berlinit, Alek Limas shikon t’i vritet edhe  agjenti i fundit nga ushtarët e Gjermanisë Lindore. Për Limasin, një agjent  britanik në Berlin, Lufta e Ftohtë ka mbaruar. Teksa pret të dalë në pension  ose më keq akoma, t’i japin një punë të rëndomtë zyre, Kontrolli, kreu i  Shërbimit, i jep një mundësi të rrallë për t’u hakmarrë. Limasi duhet të mveshë  rolin e një agjenti perëndimor të zhgënjyer dhe të orvatet të futet në radhët e  Shërbimit Sekret të Gjermanisë Lindore me qëllim rrëzimin e kreut të tij,  Mundtit. Loja e dyfishtë, rreziku, zgjuarsia, gjakftohtësia, lufta e ftohtë mes  dy kampeve armike deri në vdekje janë përshkruar me mjeshtëri nga John Le  Carré.

Kategori: ,

Informacion shtesë

Titulli

Titulli Origjinal

Kategoria

Autori

Shqipëroi

Shtëpia Botuese

Viti

Faqe Nr.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Spiuni që u kthye nga i ftohti”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *