Aventurat e Sherlok Holmsit Vol.2

1,500 L

Nuk ka një libër të dytë që të jetë marrë më shumë seriozisht personazhi sesa autori. Në kohën që nisi jetësimi i dedektivit nga shkrimtari britanik Artur Konan Dojl pati një sjellje të pazakontë të lexuesve, të cilët e mendonin person real dhe i dërgonin autorit me mijëra letra. E gjithë aventura e tij përmblidhet në katër romane të cilat kanë 60 tregime. Në këtë vëllim jepen dy pjesë të rëndësishme të kësaj historie: “Shenja e të katërve” dhe “Kujtimet e Sherlok Holmsit, që përmban 12 tregime.

Kategori: ,

Informacion shtesë

Titulli

Titulli Origjinal

Kategoria

Autori

Shqipëroi

Shtëpia Botuese

Viti

Faqe Nr.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Aventurat e Sherlok Holmsit Vol.2”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *