Kërcimtari i hijeve

800 L

E VËRTETA GJENDET DIKU ATJE JASHTË…

POR, SA LARG DO TË GUXOJË TË KËRCEJË XHEKU PËR TA GJETUR?

Alergjia e Xhekut ndaj dritës së diellit e detyron atë të mos dalë nga hija, e njëkohësisht të jetë i vetmuar dhe nën rrezikun e djegieve të rënda të lëkurës sa herë që përballet me dritën. Kapërcimi i hijeve mbi majat e çative në muzg, e bën të ndihet i gjallë dhe i lirë.

Por, gjendja e Xhekut papritur është bërë më keq se kurrë dhe vetëm babai i tij shkencëtar, që nuk dihet se ku ndodhet, mund ta shpëtojë. Ndërkohë që Xheku dhe mikesha e tij e re Beti, nisin rremojnë e hetojnë në të kaluarën e babait të tij për ndonjë gjurmë, as që u shkon nëpër mend se çfarë do të zbulojnë. Kudo që shkojnë ndeshen me thashetheme tronditëse e sekretet të errëta.

Xheku është trim kur rri mbi çati, por a mund ta gjejë ai guximin që të përballet me të vërtetën?

Kategori: ,

Informacion shtesë

Titulli

Autori

Shqipëroi

Shtëpia Botuese

Viti

Faqe Nr.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Kërcimtari i hijeve”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *