Nina dhe arka e dritës

600 L

“Libri u mbyll befas dhe sërish tryeza u drodh e tëra, aq sa Salia mezi arriti të mbahej pas një gozhde që dilte nga muri.. Vogëlushja e Hënës së Gjashtë ia nguli sytë kopertinës së pranuar të librit magjik: – Ç’po ndodh kështu? Çfarë djallëzie ka në mendje Karkoni? E di që do të më vrasë, por më shumë më bren frika mos ia nxjerr inatin ndonjërit prej miqve të mi. Një lumë mendimesh iu dynd në mendje: nuk e dinte nëse Konti po organizonte një kurth për numrin 8 apo ishte thjesht gënjeshtra e radhës e Livios. Befas, ndjeu një pickim në pëllëmbën e dorës së djathtë: nishani në formë ylli po kullonte gjak. Piklat ranë si shi mbi dysheme duke e njollosur me të kuqe kapakun e kapanxhës. – Gjak! Ylli im është i zi dhe i përgjakur! Do të ndodhë vërtet diçka e tmerrshme”

Kategori: ,

Informacion shtesë

Titulli

Kategoria

Autori

Shqipëroi

Shtëpia Botuese

Viti

Faqe Nr.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Nina dhe arka e dritës”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *