Themelimi i Shqiperisë

1,300 L

Autori, i cili ka mbrojtur tezen e doktoratures me kete teme, i eshte pergjigjur disa ceshtjeve te nxehta te historise se Shqiperise, ne nje moment kritik te saj: Cilat ishin momentet vendimtare qe sollen shpalljen e Pavaresise nga Ismail Qemali dhe zhvillimet e metejshme. Lufterat ballkanike, Konferenca e Ambasadoreve ne Londer dhe roli i Princ Vidit per krijimin e nje mbreterie shqiptare pro-perendimore. Shqiperia si nje histori mbijetese ne ato momente kritike.

Kategori: ,

Informacion shtesë

Titulli

Titulli Origjinal

Kategoria

Autori

Shqipëroi

Shtëpia Botuese

Viti

Faqe Nr.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Themelimi i Shqiperisë”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *