Montenji dhe Tre Legjendat

700 L

Tri përpunime legjendash të marra nga librat fetarë të Indisë se lashtë, si një synim për ideal, si një protestë  kundër dhunës, si një thirrje për drejtësi, si një kërkesë për liri individuale dhe njëherësh për përgjegjësi ndaj bashkësisë. Sa të larta si përmbajtje, aq edhe të pakapërcyeshme si kënaqësi estetike.

Kategori: ,

Informacion shtesë

Titulli

Kategoria

Autori

Shqipëroi

Shtëpia Botuese

Viti

Faqe Nr.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Montenji dhe Tre Legjendat”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *